Top Toplayıcılıktan Dünya Yıldızına Dönüşmüş Futbolcular

Top Toplayıcılıktan Dünya Yıldızına Dönüşmüş Futbolcular

 

Küçüklüğünde ev sahibi takımın alt yapısında top toplayıcı olarak yer almış şu anda ise birer  dünya yıldızına dönüşmüş olan futbolcuları sizler için derledik.İşte o futbolcular.

sneijder

Futbol kariyerine Ajax takımında top toplayıcı olarak başlayan Wesley Sneijder daha sonra kariyerine Real Madrid, Internazionale ,Milano ve şu anda da Galatasaray takımında devam etmektedir.

 

arda-

İlk yıllarında amatör takımlarda top toplayıcılık yapan Arda Turan daha sonra Galatasaray takımının alt yapısına katıldı.Kariyerinde Galatasaray Manisaspor takımlarında oynadı ve Atletico Madrid takımında devam ettiriyor.

 

nuri sahin

Almanya doğumu Türk milli futbolcu Nuri Şahin Almanya’nın RSV Meinerzhagen takımında top toplayıcı olarak futbol hayatına başlamıştır.Daha sonra Borussia Dortmund takımına geçmiş ve Real Madrid, Liverpool gibi dünyaca ünlü takımlarda top koşturmuştur.Şu anda Dortmund takımında kariyerine devam etmektedir.

 

mateo kavacic

Hırvat milli futbolcu Mateo Kavacic kariyerine Hırvatistan’ın alt yapısında başlamış ve başarısından dolayı yabancı takımlar tarafından keşfedilmiştir.Şu anda Real Madrid takımında oynamaktadır.

 

carlos tevez

Arjantinli futbolcu Carlos Tevez doğduğu yer olan Arjantin’de futbol kariyerine başlamış ve yıldızı hemen parlamıştır. Manchester United, Manchester City , Juventus takımlarında top koşturmuş ve 2017 yılında dünyanın en çok kazanan futbolcusu olmuştur.

 

raul

Futbol kariyerine San Cristóbal de los Ángeles takımında başlayan Raul daha sonra Atletico Madrid takımına geçti. Atletico Madrid takımının ezeli rakibi Real Madrid takımında oynadı.

 

patrick kluivert

Futbola Ajax takımının alt yapısında başlayan Patrick Kluivert daha sonra Milan, Barcelona ,Newcastle United, Valencia, PSV Eindhoven takımlarında forma giymiştir.

 

josep guardiola

Ünlü teknik direktör Josep Guardiola ilk kariyerine Barcelona’nın alt yapısında başlamış ve 6 yıl alt yapıda kalmıştır.Daha sonra profesyonel olarak takımda oynamış ve Bayern München, Manchester Cİty takımlarında teknik direktörlük yapmıştır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir